Czy Pay Trade International Club to kolejna afera?

Wiele wskazuje na to, że Pay Trade International Club ma szansę uzupełnić listę największych polskich afer finansowych. Pay Trade International Club to rzekomo elitarny klub biznesowy, który do złudzenia przypomina piramidę finansową. Sprawą właśnie zainteresowali się śledczy.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie jesienią 2016 roku poprosiła o zgłaszanie się osób, które czują się poszkodowane wskutek działalności Pay Trade International Club. Działalność klubu, oficjalnie zarejestrowanego w Stanach Zjednoczonych, jako żywo przypomina kontynuację działalności spółki Pay Trade Polska Sp. z o.o.

Pay Trade International Club zrzesza około 3,5 tysiąca członków, z których każdy uiścił na rzecz organizacji od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Zgodnie z regulaminem Pay Trade International Club to cena za członkostwo w klubie, jednak w praktyce była to jedyna szansa, aby móc wziąć udział w losowaniu ekskluzywnych samochodów. Najwięcej szans można było zyskać poprzez zwerbowanie nowych osób do Pay Trade International Club, choć nie miał to być gwarant zarobienia.

Okazuje się, że na działalności tej nikt nie zarabia. Osoby zapisujące się do klubu świadczeń nie otrzymują, prokuratura zaczęła zatem sprawdzać sytuację.

You might also like

Dodaj komentarz