Paździerz Microsoftu: 200 osób zainstalowało wadliwe oprogramowanie!

Wpadka Microsoftu. 200 osób zainstalowało anulowany build Windows 10 Mobilei

Tego dawno nie było! Microsoft zaliczył wpadkę w programie Windows Insider. Firma zezwoliła na zainstalowanie około 200 osobom nowej kompilacji Windows 10 Mobile, którą odwołano.

Szef działu PR oraz asystent technologiczny Gabe Aul z Microsoftu w zeszłym tygodniu zapewniał, że uczestnicy programu Windows Insider wkrótce dostaną nową kompilację Windows 10 Mobile. W ostatniej chwili z planów w piątek się wycofano, gdyż znaleziono błąd.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że nastąpiło rozbicie czasowe. Otóż zdaje się jednak, że Microsoft najpierw udostępnił w piątek Windows 10 Mobile build 10536.1003, gdyż część uczestników programu Windows Insider go zainstalowało. Z informacji przekazanych przez Gabe’a Aula w serwisie Twitter wynika, że tę kompilację systemu zainstalowało około 200 osób. To oznacza, że ktoś nieroztropnie udostępnił publicznie system, a dopiero po jakimś czasie go wycofano z publicznego obiegu.

Firma Billa Gates’a zamierza udostępnić poprawiony build Windows 10 Mobile jeszcze w tym tygodniu. Możliwe, że nawet jeszcze dziś. Jeśli tak się stanie, to nastąpi to w godzinach popołudniowych lub wieczornych naszego czasu. Tak więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Na filmie krążącym po sieci  możecie obejrzeć 15 najciekawszych nowości, które wprowadza Windows 10

Wspomniany wcześniej build Windows 10 Mobile anulowano z powodu błędu w procesie UpdateGen. Trudno powiedzieć, czy osoby, które zainstalowały Windows 10 build 10536.1003 będą mogły w prosty sposób zainstalować kolejną kompilację systemu. Być może będą musiały najpierw cofnąć się do Windows Phone 8.1.